Aktualności

Brenntag dystrybutorem plastyfikatorów Grupy Azoty ZAK S.A. w regionie DACH

04.12.2019
Grupa-Azoty-Brenntag

Z przyjemnością informujemy, iż od grudnia 2019 firma Brenntag została dystrybutorem plastyfikatorów wytwarzanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. Brenntag to światowy lider w dystrybucji surowców chemicznych. Nowa umowa dotyczy regionu DACH, obejmuje dystrybucję produktu pakowanego.

W ramach umowy Brenntag będzie dystrybuował nasz flagowy plastyfikator ogólnego zastosowania – Oxoviflex® (DOTP/DEHT) oraz plastyfikatory specjalistyczne Adoflex® (DOA) i Oxovilen® (DBTP).

 

Oxoviflex® to wyróżniający się najwyższą czystością plastyfikator nieftalanowy ogólnego zastosowania. Spełnia najwyższe kryteria jakościowe dotyczące czystości, w tym te najbardziej rygorystyczne zapisane w Europejskiej Farmakopei. Może być z powodzeniem stosowany nawet w produktach mających bezpośredni kontakt z żywnością.

 

Adoflex® to wysokiej jakości plastyfikator specjalistyczny, który ze względu na bardzo dobre właściwości plastyfikujące (również w aplikacjach niskotemperaturowych), rekomendowany jest w produkcji materiałów do kontaktu z żywnością, w szczególności w produkcji folii spożywczych z PCW oraz w produkcji węży ogrodowych, kabli oraz tkanin powlekanych. W zależności od aplikacji, może być stosowany jako plastyfikator główny lub funkcyjny wraz z Oxoviflex®.

 

Oxovilen® to wysokiej jakości plastyfikator specjalistyczny, który charakteryzuje się szybkim tempem plastyfikacji polimeru, niską migracją oraz nadaje większą elastyczność gotowym produktom. Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie m.in. w produkcji wykładzin z PCW jako plastyfikator funkcyjny wraz z Oxoviflex®, klejów i uszczelniaczy oraz przy produkcji tuszów i atramentów.

 

Zainteresowanym polecamy kontakt ze specjalistami z Brenntag Polymer Additives: https://brenntagconnect.com/en-de/industries/polymer-additives