Aktualności

Czas Innowacji – czas Oxoviflexu®

10.12.2015
2015_12_10 nafta chemia_ ost

9 grudnia w Warszawie, podczas dorocznej konferencji Nafta/Chemia, uroczyście wręczono wyróżnienia Reakcje-Innowacje.

Odbiorcami byli autorzy najbardziej znaczących innowacyjnych projektów, zrealizowanych w ostatnim okresie przez działające w Polsce firmy chemiczne i naftowe. Jedno z dziesięciu prestiżowych wyróżnień przyznano Grupie Azoty ZAK S.A. i ICSO „Blachownia” za wspólne dzieło, jakim jest plastyfikator Oxoviflex®. Nagrodę w imieniu obu firm odebrali: Katarzyna Ruczka, Dyrektor Departamentu Marketingu i Rozwoju w Grupie Azoty ZAK S.A. oraz Andrzej Krueger, Dyrektor ICSO „Blachownia”.

 

Wyróżnienie za będący efektem współpracy obu podmiotów nowatorski plastyfikator i instalację do jego produkcji. Tereftalan dioktylu – nieftalanowy plastyfikator tworzyw sztucznych oferowany na rynku polskim i światowym pod nazwą Oxoviflexu® jest stosowany do zmiękczania tworzyw sztucznych. Cechują go bardzo dobre właściwości fizyko-chemiczne. Oxoviflex® jest bezpieczny dla środowiska i nie podlega ograniczeniom prawnym w zastosowaniach – brzmiało uzasadnienie.

 

Konferencja Nafta/Chemia od lat gromadzi czołowych przedstawicieli branży chemicznej i naftowej, ekspertów i przedstawicieli świata polityki. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem Czas Innowacji. Organizatorem jest PTPW, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.