Aktualności

Grupa Azoty na Targach K

22.11.2019
fot-1

Osiem dni spotkań, rozmów, wzmożonych działań marketingowych i handlowych. Wymiana informacji i opinii, przeplatana prelekcjami na temat aktualnych trendów w branży tworzyw sztucznych. Po raz kolejny w Düsseldorfie odbyły się Targi K, co trzy lata gromadzące tysiące wystawców z całego świata. Przedstawiciele Grupy Azoty ZAK S.A. uczestniczyli w wydarzeniu po raz szósty.

Tematem wiodącym tegorocznych targów była gospodarka obiegu zamkniętego, czyli koncepcja bazująca na minimalizowaniu zużycia surowców i wytwarzania odpadów poprzez ponowne wykorzystywanie ich jako surowce. Podczas serii wykładów zaprezentowano spektrum dostępnych narzędzi i działań proekologicznych oraz podkreślano znaczenie współpracy przetwórców, producentów, podmiotów zajmujących się recyklingiem, a także konsumentów końcowych w ramach odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw tworzyw sztucznych. Szeroko omawiano trend dodatków pochodzenia bio oraz kwestię doboru substancji wykorzystywanych do produkcji tworzyw w taki sposób, by były one przyjazne dla środowiska.

 

W wydarzeniu uczestniczyły ponad trzy tysiące wystawców związanych z branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych, gumy i kauczuku. Na wspólnym stoisku kompleksową ofertę produktową Grupy Azoty prezentowali przedstawiciele spółek z Kędzierzyna-Koźla, Tarnowa, Polic oraz niemieckiego Guben. Dla kędzierzyńskiego segmentu OXO kluczowa była promocja wiodącego plastyfikatora Oxoviflex® oraz estrów specjalnych, oferowanych jako Adoflex® i Oxovilen®. Dzięki współpracy z branżowymi partnerami produkty prezentowano przez pryzmat ich zastosowań końcowych, m.in. na przykładzie ekoskóry, kabli, granulatów, węży ogrodowych czy tapet winylowych. Co więcej, niektóre elementy wyposażenia firmowego stoiska zostały wykonane z użyciem Oxoviflexu®.
Charakterystycznym elementem Targów K jest niewątpliwie rozmiar przedsięwzięcia (przeszło 224 tys. odwiedzających z 168 krajów) oraz wyjątkowo nowoczesne formy prezentacji. Również podczas tegorocznej edycji dało się odczuć, że wydarzenie dotyczy specyficznego, bardzo istotnego segmentu rynkowego. Wysoki poziom digitalizacji stoisk znakomicie nawiązywał do koncepcji przemysłu 4.0., która również stanowiła jeden z ważnych tematów części merytorycznej targów.

 

Uczestnictwo w najważniejszych branżowych targach to dla producentów takich jak Grupa Azoty niewyczerpane źródło inspiracji oraz mnóstwo okazji do nawiązania kontaktu, rozpoczęcia rozmów, które nierzadko owocują rozpoczęciem współpracy handlowej. Potwierdzenie tego faktu stanowią oficjalne statystyki Targów K, według których ponad połowa decydentów z branży przybyła do Düsseldorfu z konkretnymi zamiarami inwestycyjnymi.

 

W imieniu wszystkich biznesów produktowych dziękujemy za tegoroczne rozmowy, liczne odwiedziny stoiska Grupy Azoty oraz zainteresowanie naszą ofertą podczas K2019.

 

Kategorie: