Aktualności

Japońskie spojrzenie na rynek plastyfikatorów

20.07.2017
ATF_JPIA

18 lipca 2017 w Krakowie odbyło się spotkanie Grupy Autoryzacyjnej DEHP (ATF) wraz z przedstawicielami japońskiego przemysłu plastyfikatorów i jednocześnie członkami Stowarzyszenia JPIA (Japanese Plasticizers Industry Association).

Tym razem gospodarzem spotkania była Grupa Azoty ZAK S.A. Spotkanie miało na celu przedstawienie obecnej sytuacji rynku plastyfikatorów w Europie ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji regulacyjnej plastyfikatorów ftalanowych. Stowarzyszenie JPIA od lat wspiera działania grupy ATF, w skład której wchodzi Grupa Azoty ZAK S.A. oraz DEZA.

 

JPIA wraz z amerykańskimi i europejskimi przedstawicielami przemysłu plastyfikatorów prowadzi długoterminowe badania w celu oceny i analizy bezpieczeństwa plastyfikatorów, w tym DEHP. Wieloletnie analizy bezpieczeństwa produktowego i doświadczenie japońskiego przemysłu mają odzwierciedlenie w naszej dokumentacji autoryzacyjnej DEHP oraz w działaniach trwającego procesu decyzyjnego ws udzielenia autoryzacji DEHP dla Grupy Azoty ZAK S.A. i Deza.