Aktualności

Międzynarodowa konferencja, międzynarodowe wyzwania

27.04.2017
PVC250417_0280

W dniach 25-27 kwietnia 2017, Grupa Azoty ZAK S.A. uczestniczyła w konferencji PVC 2017 w Brighton na południu Wielkiej Brytanii. Wydarzenie to odbywa się w cyklach trzyletnich i za każdym razem przyciągając setki specjalistów z całego świata. Konferencja PVC 2017 koncentrowała się na przedstawianiu możliwie pełnego i zróżnicowanego obrazu branży PVC, kładąc szczególny nacisk na możliwości jej rozwoju oraz nowe wyzwania którym musi sprostać.

W czasie konferencji Grupa Azoty ZAK S.A. zaprezentowała pełną gamę plastyfikatorów wytwarzanych w ramach Segmentu OXO (Oxoviflex®, Oxoplast Medica®, Oxoplast® O i Oxoplast® PH), które przez przetwórców PVC stosowane są jako jedne z kluczowych dodatków nadających tworzywom pożądanych cech.

 

Konferencja PVC 2017 była również okazją do wymiany doświadczeń. Prelekcji poświęconej interakcjom plastyfikatorów z wybranymi wypełniaczami mineralnymi udzielił dr Ryszard Grzybek, Dyrektor Departamentu Rozwoju Centrum Innowacji Grupy Azory ZAK S.A.

 

Podczas innej prelekcji Jean-Luc Wietor z Europejskiej Rady Plastyfikatorów i Półproduktów (ECPI), której Grupa Azoty ZAK S.A. jest członkiem, zaprezentował efekt rebrandingu ECPI. Od teraz rada skupiająca najważniejszych europejskich producentów plastyfikatorów będzie nosić nazwę European Plasticisers, zmieni się również logo.

 

 

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości MLR Photo