Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Petrochemiczna za nami

29.03.2018
Reprezentacja Grupy Azoty ZAK S.A. na #AFPMIPC 2018 w składzie: Sławomir Brzeziński, Agnieszka Kurpińska, Paul Bozek, Waldemar Pawelczyk i Maciej Budner

Międzynarodowa Konferencja Petrochemiczna (ang. International Petrochemical Conference, IPC), to największa na świecie i jedna z najbardziej prestiżowych konferencji poświęconych przemysłowi petrochemicznemu. Tegoroczna edycja IPC była z dumą wspierana przez Grupę Azoty ZAK S.A. Za nami wiele ciekawych spotkań i okazji do wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie.

Konferencja odbyła się w San Antonio, USA, w dniach 25-27 marca 2018 r. Spotkanie obejmowało sesje poświęcone kluczowym kwestiom politycznym, gospodarczym i środowiskowym, które dotyczą przemysłu petrochemicznego. Sesje skupiały się na globalnej konkurencyjności w biznesie petrochemicznym i były prezentowane przez uznanych ekspertów w dziedzinie rynków petrochemicznych, ekonomii oraz polityki.

 

Podczas naszego pobytu w USA mieliśmy także okazję odwiedzić lokalne biuro PAIZ (Polska Agencja Inwestycji i Handlu) w Los Angeles oraz Polsko Amerykańską Izbę Handlową w Houston. Omówiliśmy możliwości rozwoju biznesu Grupy Azoty w USA.