Aktualności

Oxoplast® – fundament naszej przyszłości

08.09.2020
Mailing-header-Segment-Oxoplast-2020

Z dumą ogłaszamy światu powrót do historycznej nazwy Oxoplast®, która jest wyrazem przywiązania do naszego dziedzictwa i doświadczenia w produkcji alkoholi OXO i plastyfikatorów oraz fundamentem dla naszej przyszłości. Niezmienna pozostaje dbałość o najwyższe standardy obsługi klienta i jakość naszych produktów!

 

Nasze doświadczenie sięga 1954 r., kiedy to rozpoczęliśmy produkcję pierwszego plastyfikatora PCW. W 1986 r. uruchomiliśmy nowoczesną wytwórnię alkoholi OXO, która do dziś jest sercem Segmentu Oxoplast®. Jesteśmy częścią chemicznego koncernu Grupa Azoty, naszą siłą napędową jest innowacja. Konsekwentnie realizujemy Projekt Estry Specjalne, który definiuje kierunki rozwoju całej gamy plastyfikatorów. Za nami pierwsze sukcesy w tym zakresie, tj. wprowadzenie do portfolio wysokiej jakości plastyfikatorów specjalistycznych Adoflex® (DOA) i Oxovilen® (DBT). Obecnie pracujemy nad kolejnymi produktami, w tym nad technologią wytwarzania plastyfikatorów polimerycznych. Bazą naszego rozwoju pozostaje Oxoviflex® (DOTP) plastyfikator ogólnego zastosowania. Jesteśmy największym producentem DOTP w Unii Europejskiej!

 

Mamy świadomość wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny, dynamicznie zmieniający się świat. Z całym przekonaniem stawiamy na zrównoważony rozwój i wspieramy gospodarkę obiegu zamkniętego. Jako jeden z czołowych producentów w Europie oferujemy wyłącznie plastyfikatory bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Co więcej, gwarantujemy, że wyroby w których znajdują one zastosowanie mogą podlegać recyklingowi!

 

Sprawdź jak się zmieniamy, dołącz do grona partnerów Segmentu Oxoplast®. Postaw na rozwiązania elastycznie dopasowane do Twojego biznesu.