Aktualności

Spoglądali w przyszłość świata OXO

12.12.2018
Prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Sławomir Lipkowski otwiera The OXO Conference 2018

Grupa Azoty ZAK S.A. już po raz trzeci zaprosiła partnerów biznesowych do udziału w The OXO Conference. Wydarzenie odbyło się 21 listopada w Warszawie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Oficjalnym partnerem konferencji, w tym roku poświęconej tematyce przyszłości świata OXO, została firma konsultingowa IHS Markit.

Idea The OXO Conference wyłoniła się z tradycji corocznych spotkań z partnerami, realizowanych przez kędzierzyński Segment OXO. Pierwsza edycja The OXO Conference miała charakter czysto naukowy, by z czasem przeobrazić się w platformę wymiany praktycznych informacji dla branży, przynoszących wymierne korzyści i pozwalających na rozwijanie kontaktów i wiedzy rynkowej. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się nie tylko przedstawiciele przedsiębiorstw wykorzystujących alkohole OXO i plastyfikatory w swojej produkcji, ale również specjaliści z zakresu logistyki czy legislacji europejskiej. Pozwoliło to zbudować kompleksowy program, dzięki któremu zaprezentowano pełen obraz łańcucha wartości OXO.

 

The OXO Conference to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Wysłuchaliśmy wielu interesujących prezentacji z ust ciekawych mówców, pojawiło się mnóstwo nowej wiedzy związanej z produkcją Segmentu OXO. Organizacja konferencji bez wątpienia przekłada się na konsekwentny rozwój naszej firmy – ocenia Sławomir Lipkowski, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

 

Przedstawiciele IHS Markit – Helen Weeks, Barbara Sesto i Michael Beal w swoich prezentacjach skupili się kolejno na analizie rynku surowców do produkcji alkoholi OXO, przedstawieniu dynamiki branży plastyfikatorów i prognoz do roku 2022 oraz procesach technologicznych zachodzących w procesie produkcji alkoholi OXO. W imieniu gospodarza konferencji głos zabrała Joanna Pokora, której wystąpienie dotyczyło zagadnień legislacji wynikającej z prowadzenia działalności w ramach Unii Europejskiej oraz jej następstw rynkowych. Z kolei Maciej Starzyk (PwC Polska) zaprezentował zgromadzonym najnowsze trendy w zakresie transportu i logistyki. Podczas konferencji nie zabrakło tematyki zrównoważonego rozwoju, którą poruszał w prelekcji Arjen Sevenster, reprezentujący European Council of Vinyl Manufacturers. Z zaproszenia Grupy Azoty ZAK S.A. skorzystali również przedstawiciele polskich przedsiębiorstw korzystających z produktów OXO. Obraz poszczególnych obszarów branży na przykładzie specjalistycznych działalności przedstawili: dr Artur Pałasz z ośrodka badawczo-rozwojowego Spektrochem, Przemysław Malicki z Fabryki Kabli ELPAR Sp. z o.o. oraz Bartosz Romanowicz (Tarkett Polska Sp. z o.o.).