Aktualności

Starania o kolejny Certyfikat Koszerności

07.07.2017
Zmniejszony-Grupa_Azoty_-5615

W środę 5 lipca nasz zakład gościł Tomasza Krakowskiego z Żydowskiej Gminy Wyznaniowej, który przybył w zastępstwie Naczelnego Rabina Rzeczpospolitej Polskiej Michaela Schudricha. Celem wizyty było rozpoczęcie procedury pozyskania przez Grupę Azoty ZAK S.A. Certyfikatu Koszerności dla produktów wytwarzanych przez Jednostkę Biznesowej Oxoplast na kolejny rok.

Jak informuje specjalista ds. marketingu Rafał Bobko, produkty posiadające certyfikat przekładają się na 22% przychodów JB Oxoplast. Wśród odbiorców produktów z Certyfikatem Koszerności są głównie firmy kupujące alkohole OXO: 2-EH, n-Butanol, Izobutanol. Są to zarówno odbiorcy końcowi jak i pośrednicy. Główne kraje przeznaczenia produktów to Włochy, Niemcy, Turcja, Austria, Francja oraz jeden klient krajowy.

 

 

Podczas wizyty w naszej spółce Tomasz Krakowski spotkał się m.in. z wiceprezesem Sławomirem Brzezińskim oraz zwiedził zakład. Jak poinformował, ponieważ produkty JB Oxoplast powstają na bazie surowców syntetycznych a nie organicznych, z uzyskaniem certyfikatu na kolejny rok nasza spółka nie będzie miała żadnych problemów.