Aktualności

Trendy, innowacje i bezcenne kontakty podczas jubileuszowych Targów K

14.11.2022
20221026_123059

W Dusseldorfie odbyły się ośmiodniowe Targi K – najważniejsze na świecie wydarzenie dotyczące przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, w przypadku którego obecność przedstawicieli tej branży stała się obowiązkowa. Dla Segmentu Oxoplast™ były to już siódme targi i kolejna okazja do rozmów o plastyfikatorach, alkoholach OXO oraz obiecujących perspektywach współpracy.

Odbywające się co 3 lata Targi K to zdecydowany numer 1 wśród imprez dedykowanych przemysłowi tworzyw sztucznych i gumy. W tym roku wydarzenie przyciągnęło uwagę ponad 3000 wystawców oraz 176 tys. gości branżowych ze wszystkich kontynentów. Polska należy do silnie reprezentowanych krajów podczas targów, a na wynik ten pracuje od ponad dwóch dekad Segment Oxoplast™, będący częścią Grupy Azoty.

 

Siódme targi Segmentu Oxoplast™

 

Przedstawiciele Segmentu Oxoplast™ już po raz siódmy mieli okazję do prezentacji naszej działalności w gronie zainteresowanych obecnymi rozwiązaniami oraz przyszłością branży tworzyw sztucznych. Podczas targów na wspólnym stoisku Grupy Azoty prezentowana była oferta Segmentu Oxoplast™, w szczególności nowa linia plastyfikatorów specjalistycznych Oxofine™. Dużym zainteresowaniem cieszył się również nasz flagowy plastyfikator ogólnego zastosowania – Oxoviflex™.

 

Targi K odzwierciedlają bieżącą sytuację w branży, uwzględniając jej ciągły rozwój i kierunki, w których podąża. Podczas tegorocznej edycji wiele rozmów dotyczyło, poza obszarem stricte produktowym, kwestii klimatycznych i działań w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Największa wartość targów to możliwość interakcji – nawiązywanie kontaktów, rozmowy „na żywo” i wymiana doświadczeń z naszymi dostawcami, klientami, partnerami biznesowymi. To szczególnie cenne w obecnym, nieprzewidywalnym i pełnym wyzwań czasie.

 

Tworzywa w służbie ochrony klimatu

 

Tegoroczna edycja targów była kontynuacją rozmów o gospodarce obiegu zamkniętego, która stanowi jeden z kluczowych kierunków rozwoju branży tworzyw sztucznych. Współcześni producenci przywiązują dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska, prowadząc swoją działalność w sposób coraz bardziej świadomy i odpowiedzialny.
Aby rozwój przebiegał w sposób zrównoważony, konieczne jest sięganie po innowacyjne rozwiązania technologiczne i materiałowe. Nieodzownym elementem nowoczesnego podejścia jest także digitalizacja działalności firmy w różnych obszarach, co również stanowiło temat dyskusji podczas wydarzenia.
W powyższe trendy wpisała się Grupa Azoty, której wystąpienie targowe nawiązywało do Strategii na lata 2021-2030 i kluczowego projektu „Zielone Azoty” opartego na trzech filarach – zielone produkty, zielona organizacja, zielone technologie. Poprzez przyjęcie niniejszej strategii Grupa Azoty, w tym Segment Oxoplast™, przyjęła na siebie zobowiązania obejmujące obszary środowiska i bezpieczeństwa społecznego. Realizowane projekty będą wspierane przez postępującą transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Co warte podkreślenia, proekologiczne postawy nie ograniczą się do działalności organizacji, obejmą także m.in. odpowiedzialny wybór dostawców surowców.

 

Wszystkiego najlepszego dla Targów K!

 

W tym roku Targi K obchodzą swoje 70-lecie, utrzymując wiodącą rolę jako platforma współpracy dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Wydarzenie jak zwykle obfitowało w branżowe spotkania i znakomite wystąpienia targowe. Nie zabrakło również pokazu specjalnego – widowisko pn. „Plastics shape the future” w wyjątkowy sposób zaprezentowało, jak istotne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju mają tworzywa sztuczne oraz jak duży wpływ mogą mieć na naszą przyszłość. Wątek ten będzie z pewnością aktualnym tematem rozważań podczas kolejnej edycji Targów K, która odbędzie się w dniach 8-15 października 2025 r. w Dusseldorfie, z udziałem Grupy Azoty i Segmentu Oxoplast™.