Aktualności

W europejskiej stolicy petrochemii

20.09.2023
#EPCA56 ©Photo by olivierpirard.com

Jesień to niezwykle pracowity czas dla obszaru handlowego Jednostki Biznesowej Oxoplast™. To właśnie wtedy organizowane jest coroczne spotkanie Europejskiego Stowarzyszenia Petrochemicznego (EPCA), podczas którego rozpoczynają się negocjacje warunków współpracy na kolejny rok z wieloma partnerami biznesowymi z całego świata po stronie surowców strategicznych i sprzedaży alkoholi OXO. Udział w wydarzeniu, które odbywa się z końcem września w Wiedniu, dla Oxoplastu stał się zatem obowiązkowym punktem w kalendarzu.

Kompleksowa i skuteczna formuła

 

To już 57. spotkanie skupione wokół branży petrochemicznej, angażujące tysiące uczestników z całego świata. Cechą, która je wyróżnia, jest bez wątpienia wielowymiarowa formuła, łącząca panele dyskusyjne i prelekcje z możliwością spotkań z dostawcami, klientami oraz partnerami biznesowymi, z różnych regionów świata. – EPCA ma bardziej roboczy charakter niż np. targi, gdzie skupiamy się na prezentacji naszej oferty. Spotkania są umawiane przed wydarzeniem – obecnie mamy już ich około 70 – i na nich jest omawiana aktualna współpraca. To też rozpoczęcie negocjacji na kolejny rok – tłumaczy Anna Gruszczyńska, zastępca dyrektora ds. operacyjnych w Jednostce Biznesowej Oxoplast™, w okresie przygotowań do tegorocznej EPCA.

 

Kalendarze naszych przedstawicieli na czas EPCA zapełnione są spotkaniami, które trwają od rana do wieczora. Warto zauważyć, że dotyczą one nie tylko procesów sprzedażowych, ale również zakupu surowców używanych w procesach produkcyjnych jednostki Oxoplast. Jest także możliwość spotkań z przedstawicielami wiodących firm analitycznych i logistycznych.

 

 

Rozmowy o przyszłości

 

 

Tematyka tegorocznego spotkania skupiona jest na zagadnieniach bezpieczeństwa energetycznego, przystępności cenowej i zrównoważonego rozwoju. W gronie uczestników EPCA omawiane są przyszłe inwestycje przemysłu petrochemicznego, ale także sposoby na osiągnięcie długoterminowego sukcesu w Europie w obliczu wysokich kosztów energii i surowców oraz narastającej liczbie regulacji.

 

Dla klienta kluczowe znaczenie mają warunki cenowe i jakość, jednak w dzisiejszych realiach coraz większą wagę przywiązuje się do standardów, według których działa dane przedsiębiorstwo. Czy dbamy o środowisko naturalne, czy zapewniamy bezpieczeństwo produktów i procesów produkcyjnych, czy jesteśmy otwarci na „zielone” kierunki rozwoju? W ramach naszej jednostki tworzona jest koncepcja Zielony Oxoplast, spójna z korporacyjnym programem Zielone Azoty, która będzie odpowiedzią na potrzeby rynku. Podejmowane podczas EPCA zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju są więc przedmiotem naszego zainteresowania – mówi Maciej Budner, dyrektor JB Oxoplast™.

 

#EPCA56 ©Photo by olivierpirard.com