Aktualności

Waldemar Pawelczyk przejmuje stery w handlu JB Oxoplast™ Grupy Azoty ZAK S.A.

28.06.2024
Linkedin-Waldemar-Pawelczyk-Newsletter

Szanowni Państwo, przedstawiamy nowego Zastępcę Dyrektora Jednostki Biznesowej Oxoplast ds. Handlowych. Funkcja dotychczas pełniona przez Annę Gruszczyńską została z dniem 19. czerwca 2024 r. objęta przez Waldemara Pawelczyka.

Waldemar Pawelczyk posiada rozległą wiedzę z zakresu handlu zagranicznego, analiz rynkowych i marketingu. W ostatnich, blisko dziesięciu latach, zdobywał doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w Grupie Azoty ZAK S.A. i Grupie Azoty S.A. Z ramienia Oxoplast™ odpowiedzialny był m.in. za koordynację sprzedaży produktów Jednostki na rynkach europejskich i amerykańskich. Pracował również w korporacyjnym Dziale Analiz Rynkowych, odpowiadając między innymi za rynki surowców petrochemicznych.

 

Nowy dyrektor handlowy stawia na stabilne partnerstwo, a zarazem elastyczność w biznesie.

 

Europejska branża chemiczna stoi dziś na rozdrożu, w pozycji wymagającej trudnych decyzji, w bardziej niż kiedykolwiek zmiennym otoczeniu. Świadomość ograniczonego wzrostu gospodarczego, racjonalizacja konsumpcji, a z drugiej strony wysokie koszty produkcji, zakłócenie łańcuchów logistycznych oraz niepewność regulacyjna, to obecny obraz branży. Teraz potrzebni są stabilni, ale i elastyczni partnerzy, szybko reagujący na potrzeby krótkoterminowe w całym łańcuchu dostaw. Partnerzy, którzy będą ułatwiać i upraszczać podejmowanie decyzji, wsłuchiwać się i rozumieć dynamicznie zmieniające się potrzeby. To zapewne nie jest jedyną kwestią zapewniającą o sukcesie, lecz w turbulentnych czasach będzie fundamentem, na którym będę chciał budować relację z klientami, dostawcami oraz partnerami biznesowymi Jednostki Biznesowej Oxoplast – podkreśla Waldemar Pawelczyk.

Kategorie: