Aktualności

ZAK S.A. upoważnionym przedsiębiorcą AEO

02.04.2009
148_1

Dnia 23.03.2009r. ZAK S.A. otrzymały Świadectwo Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO (Authorised Economic Operator), którym spółka może się formalnie posługiwać już od 6 kwietnia br.
Upoważniony Przedsiębiorca AEO to wiarygodny przedsiębiorca, uprawniony do korzystania z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony , jak również uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych.

Aby uzyskać wspomniany Status, Spółka musiała spełnić szereg wymogów w zakresie:
– odpowiedniego przestrzegania wymogów celnych,- odpowiedniego systemu zarządzania ewidencjami handlowymi i ewidencjami transportowymi, co umożliwia właściwą kontrolę celną- w razie potrzeby, udokumentowanej wypłacalności,
– odpowiednich standardów bezpieczeństwa i ochrony.

 

Obecnie ZAK S.A. to pierwsza firma na Opolszczyźnie i jedna z nielicznych w Polsce, która otrzymała to Świadectwo.
Sam proces certyfikacji trwał prawie rok. Świadectwo jest zarówno dla samej spółki jak i dla kontrahentów potwierdzeniem ,że ZAK to wiarygodny podmiot gospodarczy dla administracji całej Unii Europejskiej , gwarantujący najwyższą jakość w w/w obszarach. Założeniem wdrażanego programu certyfikacji poszczególnych przedsiębiorstw jest stworzenie w przyszłości podstawowego kryterium doboru partnerów handlowych.